Menu
Your Cart

EYLÜL AYI SONUNA KADAR ÜYE MÜŞTERİLERİMİZE E-TİCARET PAKETLERİNE DESTEK: (KUPON KODU : DESTEK10)

Destek Merkezi

Bilgi Tabanı Bölümleri

Bilgi Sayfası

Destek Talebi Oluştur

Yakında

Yakında Eklenecek

Temalar

Destek Talebi Oluştur

Modüller

Destek Talebi Oluştur

Entegrasyonlar

Destek Talebi Oluştur

Opencart İndir

Destek Talebi Oluştur

Opencart işini internet ortamına taşımak ve e-ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş PHP tabanlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret platformudur. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle geliştirilebilir bir web sitesi altyapısı sunması ve kullanıcı dostu ara yüzüyle e-ticaret sektörü için en çok tercih edilen hazır scriptler arasında yer almaktadır.


OpenCart 3.0.2.0 Türkçe Tam Sürüm İndir

OpenCart yeni versiyonu  3.0.2.0 sürüm numarası ile 18.07.2017 tarihinde yayındı.Aşağıdaki linke tıklayarak türkçe sürümünü indirebilirsiniz

OpenCart v3.0.2.0 Türkçe Tam Sürüm
OpenCart 2.3.0.2 Türkçe Tam Sürüm İndir

OpenCart 2.3.0.2 Türkçe Tam Sürüm GitHub sayfasında indirmek için yayınlanmıştır.

Bu sürüm daha çok hata düzeltmelerinin olduğu bir sürümdür. Hata düzeltmelerin dışında bazı ufak yeniliklerde bulunmaktadır. Tam değişiklik listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Artık OpenCart indirmek için 2 versiyon bulunmaktadır -  derlenmiş versiyon ve derlenmemiş versiyon. Derlenmiş versiyon OpenCart çalıştırmak için gerekli tüm harici kitaplıkları içerir. Eğer Composer kurulumunu korumak isterseniz, derlenmemiş versiyon dosyalarını indirebilir ve "composer install" çalıştırabilirsiniz. Derlenmemiş versiyonu indirmek için GitHub sayfasını ziyaret edin ve "Source code (zip)" ya da "Source code (tar.gz) dosyalarını indirin".

Web ana dizinine yüklediğiniz dosyalara(tam-surum\ana_dizine_yukleyin) ek olarak, web anadizini dışındaki klasöre composer.json, composer.lock ve vendor klasörünü yüklemeniz gerekir.

OpenCart 2.3.0.2 Türkçe Tam Sürüm İndir

OPENCART 2.1.0.1 TÜRKÇE TAM SÜRÜM İNDİR

OpenCart 2.1.0.1 final versiyonu 06/10/2015 tarihinde yayınlandı. Bu versiyonda birçok hata düzeltmesi ve yeni özellikler eklemeleri yapılarak daha stabil hale getirilmiştir.

Eklenen yeni özellikleri ve düzeltmeleri buradan ulaşabilirsiniz. OpenCart 2.1.0.1 Türkçe Tam Sürüm sürümü buradan indirebilirsiniz.

OpenCart Türkçe Demo için buraya tıklayınızBulduğunuz çeviri hatalarını ya da eksik çevirileri buradan bildiriniz.

OPENCART NEDİR? NE İŞE YARAR?

OPENCART NEDİR? NE İŞE YARAR?

Günümüzde pek çok kişi ve şirket e-ticaret sitesi sahibi olarak işini internet ortamına taşımak ve ürünlerini müşterileriyle kolaylıkla buluşturmak istiyor. Ancak web sitesi tasarımı ve kodlanması aşamaları profesyonel yetkinlikler istediği ve yüksek maliyetler ile gerçekleştirilebildiği için e-ticaret sitesi sahibi olmak isteyenleri zorlayıcı süreçler bekleyebiliyor. Aslında bu gibi süreçler ile yorulmadan, kolayca kendi e-ticaret sitenizi oluşturmanız da mümkün.

Bu yazımızda e-ticaret sitenizi kolaylıkla kurabilmenizi sağlayan hazır scriptlerden Opencart’ın yine Opencart gibi Linux işletim sisteminde çalışan Cpanel üzerinde kurulumunu sizler için ele aldık.

Hazırsanız hemen başlayalım,

Opencart Nedir?

Opencart işini internet ortamına taşımak ve e-ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş PHP tabanlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret platformudur. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle geliştirilebilir bir web sitesi altyapısı sunması ve kullanıcı dostu ara yüzüyle e-ticaret sektörü için en çok tercih edilen hazır scriptler arasında yer almaktadır.

Opencart’ın Avantajları Nelerdir?

 • Kolay kurulum ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde yönetim kolaylığı kazabilirsiniz.
 • PHP tabanlı ve MySQL veri tabanı kullanılan bir platform olduğu için ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolaylıkla geliştirmeler gerçekleştirebilirsiniz.
 • Sınırsız ürün, üretici ve kategori eklemesi yapabilirsiniz.
 • Edineceğiniz SSL sertifikası ile bütün bankaların sanal pos sistemlerini kullanabilirsiniz.
 • API desteği sayesinde gerekli entegrasyonları gerçekleştirebilirsiniz.
 • Çok çeşitli eklenti ve tema alternatiflerinden ihtiyaçlarınıza en uygununu seçip, kullanabilirsiniz.
 • Muhasebe entegrasyonu sayesinde muhasebe hesapları ile entegre bir şekilde çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.
 • Pazarlama modülü, ödeme yönetim modülü, kargo yönetim sistemi gibi pek çok modül sayesinde müşterilerinize kolay ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz.

Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Opencart kurulumunuzu gerçekleştirmek için öncelikle Linux işletim sistemi üzerinde çalışan bir web hosting ya da sunucu hizmetine sahip olmanız gerekmektedir. Bu hizmetlerden birisine sahip olduktan sonra Opencart’ın resmi web sitesine giriş yaparak gerekli olan dosyaları bilgisayarınıza indiriniz ve zip formatındaki dosyalarınızı bir klasöre çıkartınız.
 • Yükleme işlemini sorunsuz gerçekleştirebilmeniz için indirmiş olduğunuz Opencart dosyaları içerisinde bulunan “upload” klasöründeki “config-dist.php” belgesinin adını “config.php” ve “admin/config-dist.php” belgesinin adını “admin/config.php” olarak değiştiriniz. Kullandığınız FTP programından hosting hesabınıza bağlanarak Opencart dosyalarınızı, sitenizin çalışacağı “public_html” klasörüne kopyalayınız.
 • Dosyalarınızı kopyaladıktan sonra Opencart yazılımının çalışabilmesi için bir veri tabanı dosyası oluşturmanız gerekmektedir. Bu dosyayı oluşturmak için kullanıcı adı ve şifrenizle cPanel’e giriş yapınız.
 • cPanel’e giriş yaptıktan sonra açılan sayfada MySql Veri tabanı Sihirbazı / MySql Database Wizard menüsüne tıklayınız. Açılan sayfada oluşturacağınız veri tabanının adını, kullanıcı adını, şifreyi belirleyiniz ve kullanıcının veri tabanı üzerindeki yetkilerini seçiniz.
 • Veri tabanı kurulumunu da gerçekleştirdikten sonra tarayıcınız üzerinden alan adınızı girerek web sitenizi açınız. Web sitenizi açtığınızda Opencart’a ait hazır bir tasarım ile karşılaşacaksınız. İlk adım olarak lisans sözleşmesini kabul ediniz.
 • İkinci adım olan “pre-installation” adımına geçtiğinizde sistem gereksinimlerinizin uygun olup olmadığı ve bazı dosyaların “yazma izni” olup olmadığı kontrol ediliyor. Eğer ki dosyaların yazma izni bulunmuyorsa FTP dosyanız üzerinden ilgili dosyaları bulunuz ve sağ tıkladıktan sonra “dosya izinleri” sekmesini açınız. Açılan pencerede sayısal değer olan bölüme 0755 yazarak onaylayınız (0755 çalışmaz ise 0777 yazarak onaylayınız).
 • Üçüncü adımda ise oluşturduğunuz veri tabanı bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
 • DBDriver: MySQLi
 • Hostname: localhost
 • Username: Veri tabanı için oluşturduğunuz kullanıcı adı.
 • Password: Veri tabanı için oluşturduğunuz şifre.
 • Database: Oluşturduğunuz veri tabanının adı.
 • Port: 3306
 • Prefix: Boş bırakınız.
 • 2. alanda ise Opencart sistemine giriş yönetim paneli için bir kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresi belirleyiniz.
 • Gerekli olan bu alanları doldurduktan sonra “continue” butonuna basarak kurulumunuzu tamamlayınız.

Kurulum işleminiz tamamlandı. Sizler de bir e-ticaret sitesine sahip olmak ve işinizi internet ortamına taşımak istiyorsanız öncelikle bir alan adına ve web hosting veya sunucu hizmetine sahip olmalısınız. 50’den fazla alan adı uzantısı ile dilediğiniz alan adına sahip olmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun altyapı hizmetlerine ulaşmak istiyorsanız web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz 0850 660 00 99 numaralı telefondan Vargonen Sistem Destek uzmanlarına ulaşabilirsiniz.